Як навчитися тримати рівновагу: тренування вестибулярного апарату дитини
Потрібно вміти тримати рівновагу. Про це знає багато хто. Однак не всі замислюються, чому це так важливо і що насправді дає людині вміння правильно балансувати.
Потрібно вміти тримати рівновагу. Про це знає багато хто. Однак не всі замислюються, чому це так важливо і що насправді дає людині вміння правильно балансувати. Починати тренування вестибулярного апарату потрібно змалку – це необхідно для зміцнення фізичного здоров`я. А ось як робити це правильно – у матеріалі далі.
Як навчитися тримати рівновагу: тренування вестибулярного апарату дитини
Навчитися тримати рівновагу – чому це важливо
Рівновага для людини, як і дихання – майже кожну секунду з ним, але залишається неусвідомленим. Щоб сісти, встати, пройтись або виконати складніші рухи, необхідно утримувати баланс. Замислюватися про рівновагу доводиться лише у випадках, коли трапилась неприємність – впав на льоду чи не втримався на ескалаторі. Це так само як і з диханням – починаєш думати про його важливість, якщо виникли проблеми з киснем.
Проте вміння тримати рівновагу для людини – це не лише збереження балансу. Нормальна робота вестибулярного апарату забезпечує вміння концентрувати увагу, легше освоювати нові знання. Щоб досягти хорошої роботи цієї системи, її потрібно тренувати. Бажано ще змалку.
Вправи на розвиток координації руху
Прості, результативні, а найголовніше цікаві способи тренування:
- Утримання балансу. Найпростіша вправа – ходіння по бордюрах (так, щоб підошви не торкалися землі).
- Збереження рівноваги на поверхні, що рухається. За своєю суттю це те ж саме, що і в першому випадку, але завдання стає складнішим. Потрібно зберегти баланс корпусу і не впасти, залишаючись на предметі, що рухається. Відмінним та безпечним методом тренування вважається використання простішого дитячого транспорту, а вибрати самокати у Хмельницькому можна, скориставшись онлайн-каталогом.
- Стрибки на батуті. Ритмічні рухи з плавним прискоренням сприяють розвитку органів внутрішнього вуха та мозочка, тренують ЦНС та зміцнюють опорно-руховий апарат.
Є безліч спеціальних фізичних ігор, які допомагають розвитку координації та навичок утримання балансу. Однак перераховані вправи дуже прості, вони не потребують спеціальної підготовки та дозволяють отримувати гарні результати.
Тренування вестибулярного апарату за допомогою самоката: переваги
Чим цікавий самокат для тренувань вестибулярного апарату? Є кілька обставин:
- підходить для найменших дітей (від 2-х років);
- може використовуватись у будь-якому віці;
- відрізняється високим ступенем безпеки (у порівнянні з іншими видами дитячого транспорту);
- показує високу ефективність для зміцнення здоров`я.
Регулярне катання на самокаті з дитячого віку – це відмінна соціалізація, а також час, проведений із задоволенням. Вибрати транспорт необхідної модифікації від надійного бренду можна на Allo.ua в Хмельницькому. Такий транспорт відрізняється невеликою вагою, а багато моделей легко трансформуються, що дозволяє брати їх із собою у поїздки та на відпочинок.